Filmy ekranizacja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ekranizacja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wonka

6,7
7,5
Wonka to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater Charliego i fabryki czekolady, najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, a zarazem jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów. Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Młody pisarz, Gene, pewnego dnia otrzymuje od wydawnictwa zlecenie na nowelę o tematyce BL. Książka okazuje się sukcesem, w związku z czym ma zostać zekranizowana. Będąc głównym scenarzystą, Gene zmuszony jest uczestniczyć we wszystkich etapach związanych z przygotowaniami i kręceniem serii. Wybierając dominującego bohatera, pisarz poznaje Nubsiba, chłopaka niezwykle zachwyconego jego twórczością oraz samym autorem. Pod pretekstem przygotowań do nagrywania i lepszego zrozumienia postaci, Nubsib wprowadza się do Gene, a jego zachowania sprawiają, że początkowo stawiający opór pisarz z czasem otwiera się na nowe, nieznane mu dotąd uczucie.


Choć czasem myszka potwornie się boi, zrobi wszystko, by inni tego nie zauważyli. Jak na tak małe zwierzątko jest bardzo uparta, a popisy to jej specjalność. Za wszelką cenę chce być najszybsza, najbystrzejsza i najdzielniejsza. By to udowodnić, zaryzykuje nawet spotkanie z lisem. Pech sprawia, że zamiast wyjść z tego cało, razem trafią do krainy, która okazuje się… niebem. Nie oznacza to jednak końca przygody. Wręcz przeciwnie! Przed bohaterami wyboista droga, podczas której będą musieli przeprawić się przez gorące źródła, rozwiązać zagadki z przedziwnego wesołego miasteczka i stawić czoła mrocznej Wszechpuszczy. Najtrudniejszym zadaniem może okazać się jednak pokonanie własnych lęków i głęboko zakorzenionych uprzedzeń. Czy bohaterom uda się odnaleźć wspólny język? Oto opowieść, która udowadnia, że w przyjaźni nie ma rzeczy niemożliwych!
Na odległej planecie, wśród górskich szczytów rozbił się ziemski statek kosmiczny. Ocalała załoga i pasażerowie w skrajnie trudnych warunkach odeszli pieszo w niższe, cieplejsze rejony. Z osady którą stworzyli przez lata w stronę wraku wyruszały grupy rozbitków w celu wysłania wezwania o pomoc. Wielu tej wędrówki nie przeżyło, nikt do celu nie dotarł. Po 16 latach od katastrofy ma wyruszyć kolejna wyprawa - to nastolatkowie wychowani już na tej planecie, znający statek i Ziemię tylko z opowieści. Czy tym razem uda im się pokonać zabójczy mróz i niebezpieczne stworzenia? Ich misja jest ostatnią szansą na ratunek.
Lucien de Rubempré (Benjamin Voisin) to młody poeta idealista urodzony bez fortuny w Angoulème na początku XIX wieku. Jego związek z zamężną kobietą miejscowej szlachty to możliwość wyjazdu do Paryża w celu zaspokojenia swoich ambicji. W tym gorączkowym i okrutnym mieście odkryje, że literackie, intelektualne i artystyczne życie Paryża jest tylko fasadą rozległego cynicznego systemu gospodarczego, w którym „wszystko się kupuje i sprzedaje, literatura jak prasa, polityka jak uczucia, reputacje jak dusze”.
Aby uciec przed Cyganami, którzy go tropią, Tony (Jean-Louis Trintignant) szuka schronienia w Montrealu. Tam jest świadkiem wyrównania rachunków między bandytami. Ci ostatni porywają go z zamiarem pozbycia się go, ale stopniowo włączają młodego człowieka do swojego gangu.
Demirkubuz wciela się w rolę Ahmeta, filmowca ze Stambułu, który planuje przenieść na ekran własną interpretację "Zbrodni i kary" Dostojewskiego. Bohater filmu przeżywa podwójną niemoc: rozsypuje mu się nie tylko scenariusz filmu, ale i małżeństwo. Widzimy, że Ahmet wyraźnie prowokuje ten rozpad. W jego relacjach z kobietami czuć lęk i sztucznie wymuszony dystans. Brak zaangażowania w cokolwiek pozostaje w kontrze do żarliwych emocji, jakich dostarcza powieść rosyjskiego pisarza. Ahmet pragnie tchnąć więcej życia w powstający opornie film. Angażuje do roli Raskolnikowa młodego włamywacza, który pewnej nocy zakrada się do bloku, w jakim mieszka reżyser. Rozdźwięk pomiędzy życiem, a wydumanymi ambicjami jest głównym problemem bohatera, który w swoich filmach (ale również swoich przyjaźniach i miłościach) ucieka od siebie, forsując idealistyczne, nieprzystające do życia wyobrażenia.
Serial dokumentalny o adaptacji powieści Agathy Christie na dużym ekranie. Kobieta zmarła ponad trzydzieści lat temu i jest to hołd oddany jej osobie oraz jej twórczości.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…