Filmy obraz, malarstwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje obraz, malarstwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kiedy poszukiwania biologicznej rodziny Edwarda prowadzą go i jego dziewczynę Ryley do wspaniałej willi położonej wysoko w górach północnej Portugalii, jest on podekscytowany spotkaniem z dawno zaginioną matką i bratem bliźniakiem. W końcu odkryje, kim jest i skąd pochodzi. Odpowiedź będzie zaskakująca.
Serial przedstawia najbardziej spektakularne kradzieże dzieł sztuki.
Niezrozumiany przez rówieśników, odrzucony przez artystyczny establishment, pogrążony w żalu po stracie starszej siostry i torturowany nałogiem. Film ukazuje życie Muncha, malując intymny i pełen niuansów obraz wyjątkowej i różnorodnej osoby i artysty. Ta współczesna adaptacja przenosi widza do czterech ważnych rozdziałów w jego życiu: historii pierwszej miłości Muncha i kontrowersji wokół jednej z jego wczesnych wystaw w Berlinie. Potem następuje przyjęcie Muncha do kliniki psychiatrycznej, gdzie został zmuszony do podjęcia największej decyzji w swoim życiu. Wreszcie film ukazuje walkę artysty pod koniec życia o ocalenie jego dzieł przed nazistami podczas II wojny światowej.


Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu, ubiera w kostium – akcja rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku – jak najbardziej współczesne pragnienia i uczucia. Bohaterkami filmu są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie: Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne. Czasem burzliwa, jak ocean u wybrzeży Bretanii, czasem intymna, jak cisza panująca w malarskiej pracowni; relacja pomiędzy obiema kobietami przyjmie nieoczekiwany kierunek. Arystokratkę i artystkę połączy wspólna tajemnica.

Twój Vincent

6,9
7,9
27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. Twój Vincent opowiada właśnie tę historię - odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?
Film jest adaptacją powieści Lecha Majewskiego „Metafizyka”. Jej główni bohaterowie to Luis, inżynier okrętowy, samotnik żyjący w świecie symetrii i arytmetyki, i Bea – Włoszka zafascynowana malarstwem Hieronima Boscha i średniowieczną alchemią. Oboje poszukują swojego miejsca w świecie, próbują na różne sposoby znaleźć i wypowiedzieć prawdę o swoim życiu. Luis kręci kamerą wideo każdą chwilę spędzoną razem, Bea z kolei próbuje rozszyfrować ukryte w obrazie „Ogród rozkoszy ziemskich” Boscha wskazówki, jak osiągnąć raj za życia, na Ziemi.
Lazurowe Wybrzeże. Rok 1915. U schyłku życia Pierre-Auguste Renoir (Michel Bouquet) popada w udrękę, po stracie żony, od ciągłych bólów stawów i dodatkowo ta straszna wiadomość, że jego syn Jean (Vincent Rottiers) został ranny na wojnie. Ale pojawia się Andrée (Christa Theret), pełna witalności o promiennej urodzie, jego ostatnia modelka i źródło niezwykłego odmłodzenia.
Ten film biograficzny przedstawia życie malarza, litografa i ojca współczesnego plakatu. W epoce Montmartre pod koniec XIX wieku, kiedy francuskie śmietanki towarzyskie trafiały do ​​slumsów w paryskich kabaretach i burdelach, młody Henri de Toulouse-Lautrec (Régis Royer) poświęcił się malarstwu i obcował z prostytutkami, by zapomnieć o swojej deformacji.
78-letni Asbjorn idzie do szpitala na drobną operację. Czuje się przestraszony i samotny. Ukojenie przynosi mu wiszący na ścianie obraz przedstawiający skaczącą świnkę o uśmiechu Mony Lisy. Po zabiegu Asbjorn odkrywa, że obraz gdzieś zniknął...
Młoda historyk sztuki, Anna (Alexia Kaltsiki) pracuje nad przedstawieniem ludzkości twórczości malarki Marii Dimou (Maria Protopappa). W tworzeniu tej retrospektywy pomaga jej Angelos (Georges Corraface), były kochanek malarki. Przy okazji obydwoje próbują wyjaśnić dość tajemnicze przyczyny śmierci Marii. Nie do końca wiadomo, czy artystka popełniła samobójstwo, czy może została zabita. W między czasie okazuje się, że Angelos nie do końca jest szczery z Anną.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…