Filmy walka z terroryzmem, torturowanie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje walka z terroryzmem, torturowanie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Steven Arthur Younger (Michael Sheen) jest Amerykanem islamskiego wyznania, który grozi, że w trzech dużych miastach USA umieścił bomby jądrowe. Połączone siły FBI i wojska przeprowadzają przesłuchanie terrorysty w celu wyjawienia lokalizacji ładunków. Głównym przesłuchującym zostaje tajemniczy pan "H" (Samuel L. Jackson), który za jedyną skuteczną metodę przesłuchań uznaje tortury. Do czego jest się w stanie posunąć rząd, by powstrzymać zamach na kraj?

W dolinie Elah

7,0
7,7
Emerytowany podoficer postanawia wyjaśnić okoliczności zaginięcia swego syna. Nie przypuszcza jak będzie to trudne i bolesne.
Film opisuje szczegóły amerykańskiej wojny z terroryzmem za czasów administracji George'a W. Busha oraz metody prania brudnych pieniędzy. Do Hamburga przedostaje się młody Czeczen, bliski śmierci w wyniku tortur. Mężczyzna rości sobie prawo do gigantycznej fortuny zdeponowanej w prywatnym banku. Wzbudza tym zainteresowanie niemieckich i amerykańskich służb. Podczas prób ustalenia jego tożsamości pojawiają się intrygujące pytania. Czy jest on ofiarą opresyjnego systemu czy śmiertelnie groźnym terrorystą, którego kolejny ruch może okazać się tragiczny w skutkach? Rozpoczyna się wyścig, którego stawką jest międzynarodowe bezpieczeństwo.


Spectre

6,4
Sekretna wiadomość sprawia, że brytyjski agent James Bond dowiaduje się o istnieniu złowrogiej organizacji. Ponieważ M zmuszony jest toczyć polityczną bitwę, w której stawką jest przyszłość tajnych służb, Bond w walce z potężną organizacją może liczyć głównie tylko na siebie.

Autor Widmo

7,1
9,0
Były premier Wielkiej Brytanii, Adam Lang (Pierce Brosnan), zleca napisanie swoich wspomnień partyjnemu działaczowi Michaelowi McArze. Przed zakończeniem pracy McAra ginie jednak w zagadkowych okolicznościach. Do skończenia autobiografii Lang zatrudnia więc profesjonalnego "ghostwritera" (Ewan McGregor (I)). Ten, w trakcie prac nad książką odkrywa sekrety, przez które znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Ktoś za wszelką cenę nie chce dopuścić do ujawnienia prawdy.
Czterech kolegów, muzułmanów żyjących w Wielkiej Brytanii jedzie na ślub swojego przyjaciela do Pakistanu. W trakcie podróży dowiadują się o ataku na World Trade Center. Tuż przed weselem zostają aresztowani przez okupacyjne, amerykańskie siły zbrojne i osadzeni w bazie wojskowej Guantanamo. Pada niejasne podejrzenie, że są członkami Al Kaidy. Tylko z tego powodu chłopcy przez trzy lata będą więzieni w nieludzkich warunkach, torturowani i poniżani w imię walki ze światowym terroryzmem.
Grupa przyjaciół planuje skok na magazyn. Wszystko wydaje się łatwe, do momentu... Niefortunnie ten sam magazyn wybierają sobie antyterroryści uciekający przed płatnymi zabójcami, którzy chcą odbić więźnia eskortowanego przez policjantów. Podmiejski magazyn staje sie pułapką bez wyjścia.

Transfer

6,8
Prowokujące spojrzenie na problem terroryzmu i przypadkowych ofiar, które mimowolnie zostały wplątane w krąg przemocy. Historia poszukiwań zaginionego naukowca prowadzonych przez jego żonę na tle działań rządu i CIA.
Po ataku terrorystycznym na amerykański zamknięty obóz w Riyadh w Arabii Saudyjskiej gdzie giną rodziny oraz szpieg Francis Manner, agent FBI Ronald Fleury szantażuje saudyjskiego konsula aby ten dał mu pięć dni na przeprowadzenie śledztwa. Na miejsce przybywa razem z nim agent Grant Sykes, Janet Mayes oraz Adam Leavitt, aby zemścić się oraz znaleźć winnych dokonanego zamachu.
Niezwykle sprawny, błyskotliwy, pewny siebie. Potrafi znaleźć się w każdej sytuacji, rozwiąże najtrudniejszą kryminalną zagadkę. Nie oprze mu się żadna kobieta. Kto to taki? Porucznik Sławomir Borewicz, pierwszy milicjant PRL-u. Serial o jego przygodach kręcono ponad 10 lat. Za kanwę scenariusza posłużyła popularna seria opowiadań kryminalnych „Ewa wzywa 07” wydawanych przez wydawnictwo Iskry w latach 1968–1989. Łącznie ukazało się 146 tekstów. Intencją pomysłodawców (funkcjonariuszy MO) było przybliżenie w propagandowej formule kulis pracy milicjantów. Nic dziwnego więc, że serial „07 zgłoś się” był postrzegany jako odgórne zamówienie partii mające służyć poprawie wizerunku milicji w społeczeństwie. Twórcy serialu zaprzeczali, podkreślając jednocześnie, że tytułowy bohater nie należy do partii.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…