Filmy nostalgia, rasizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje nostalgia, rasizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pułkownik Ludlow zamieszkuje wraz z trzema synami odludne tereny Montany. Każdy z chłopców jest inny. Alfred jest bardzo rozsądny, Tristan to buntownik, a Samuel to romantyczny idealista. Pewnego dnia Samuel przywozi do domu narzeczoną. Kobieta wprowadza ogromne poruszenie w szeregach męskiej rodziny. Wybucha I wojna światowa i mimo sprzeciwów ojca chłopcy wyruszają do Europy.

La Bamba

7,1
Historia gwiazdy rock'n'rolla Ricardo Valenzueli. Jest Kalifornia, lato 1957, młody Ricardo, mieszka z matką i przyrodnim bratem, który właśnie wyszedł z więzienia. Chłopak nie rozstaje się ze swoją gitarą. Mama, która wierzy w swojego syna zachęca go do gry. Kiedy jeden z producentów muzycznych, dostrzega Ricardo w czasie koncertu, jego kariera zaczyna toczyć się bardzo szybo.
Zakończenie roku szkolnego w jednej z amerykańskich szkół średnich. Młodzież z tej okazji planuje ogromną imprezę z dużą ilością alkoholu i marihuany w mieszkaniu jednego z uczniów. Niestety dostawca piwa przyjeżdża za wcześnie, przez co rodzice chłopaka orientują się w sytuacji. Trzeba zatem znaleźć inną miejscówkę. W tle przepiękne lata 70'.


Główną bohaterką filmu jest Tracy Turnblad, gruba nastolatka z ubogiej rodziny, która marzy o karierze tanecznej. Dziewczyna ma wielkie wyczucie rytmu, a dzięki swojej pasji i wsparciu kochających rodziców Edny i Wolbura Turnbladów, udaje jej się osiągnąć cel, a przy okazji przezwyciężyć wszelkie niechęci, snobizmy i uprzedzenia społeczne.
Dystyngowana Madame Malory (Helen Mirren) od lat kieruje cenioną restauracją w niewielkiej miejscowości na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność. A przyznane lokalowi prestiżowe trzy gwiazdki w słynnym Przewodniku Michelina napawają dumą wszystkich mieszkańców. Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Bombaju. Gdy przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, Madame Malory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania. Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają jednak, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kuchenną arystokratkę?
Dozorca zakładu karnego dla więźniów oczekujących na wyrok śmierci chce pomóc Johnowi Coffey, który jest skazany za morderstwo dwójki dzieci.
Głównego bohatera, Calogero, poznajemy gdy ma dziesięć lat. Jest on jednym z wielu mieszkańców Bronxu, jednak wydarzenie, którego staje się świadkiem odmienia jego życie na zawsze. Przesłuchiwany przez policję, ma wskazać przestępcę, który na jego oczach zabił pewnego mężczyznę. Chłopak nie wydaje Sonny’ego, za co ten jest mu bardzo wdzięczny. Tak nawiązuje się znajomość między zafascynowanym gangsterskim życiem dzieciakiem, a największym kryminalistą w dzielnicy.
Evelyn Couch przechodzi trudny okres, ma problemy w małżeństwie. Spotkanie z wiekową już Ninny Theadgoode zmienia jej życie. Ninny opowiada Evelyn historię życia młodej kobiety z Alabamy - Idigie Theadgoode. Idgie i Ninny były w młodości najlepszymi przyjaciółkami, wspierały się w codziennym życiu, kłopotach z mężczyznami, w prowadzeniu knajpki a nawet w zbrodni. Historia przyjaciółek a także Evelyn to odkrywanie świata przez kobiety szukające niezależności, szacunku i miłości.
Rok 1787. Ponieważ zabił w pojedynku przyjaciela króla Ludwika XVI, Jean-François de la Plaine (Bernard Giraudeau), zostaje zesłany do Cap Saint-Louis, maleńkiej afrykańskiej kolonii, której zostaje gubernatorem. Raczej wolnomyśliciel, poddaje się swojemu losowi, próbując złagodzić swoją samotność grając na klawesynie. Daleko stąd, we Francji, wybuchła rewolucja. Odkrywa wiele aspektów Afryki i niewolnictwa, miłość młodej Amélie (Aissatou Sow) (młodej niewolnicy, która została mu ofiarowana) i bogactwo kolonii.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…