Filmy na podstawie powieści, ubóstwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje na podstawie powieści, ubóstwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

XIV wiek, opactwo Benedyktynów w północnych Włoszech. Do klasztoru przybywa angielski franciszkanin Willhelm z Baskerville ze swym sekretarzem i uczniem. W starym, bogatym i szanowanym w Europie opactwie ma się odbyć ważne spotkanie o charakterze polityczno- religijnym na temat ubóstwa Jezusa Chrystusa. Tuż przed przybyciem Willhelma w opactwie ginie w tajemniczych okolicznościach jeden z mnichów. Uczony i inteligentny Anglik prowadzi śledztwo, ale morderstwa się mnożą, co komplikuje sprawę.

Lalka

6,7
Ekranizacja powieści Bolesława Prusa. Stanisław Wokulski jest warszawskim kupcem, który zakochuje się w ubogiej arystokratce Izabeli Łęckiej. Pod wpływem tej miłości wchodzi w niekorzystne dla siebie interesy, chcąc pomóc rodzinie ukochanej.

Odważny

6,3
Raphael razem ze swą żoną i dwójką dzieci żyją w miasteczku powstałym u stóp wysypiska śmieci. Praktycznie każdy z mieszkańców Morgantown żyje z tego, co znajdzie na wysypisku. Lecz Raphael ma dość takiego żywotu i chciałby zapewnić rodzinie godziwy poziom życia. Wyrusza tedy do miasta, gdzie spotyka dziwnego człowieka, który w zamian za sporą sumę kupuje od niego... życie. Mężczyzna ma siedem dni na pożegnanie się z bliskimi.


Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.
Ekranizacja powieści Henry′ego Jamesa. Londyn początku XX stulecia. Po śmierci matki Kate Croy zamieszkuje u bogatej ciotki Maude. Ciotka stawia sprawę jasno: dziewczyna o pozycji społecznej Kate nie ma szans na życie w kręgach socjety, o ile nie znajdzie sobie bogatego męża. Tymczasem serce Katy bije dla ubogiego dziennikarza Merlona Denshera.
Carol nawet nie przypuszczała, że wycieczka do Kenii wywróci do góry nogami całe jej życie. Bez pamięci zakochuje się tam w masajskim wojowniku, a wkrótce potem decyduje się zerwać ze swoim dotychczasowym życiem i związuje się z czarnoskórym mężczyzną. Pomimo wielu różnic kulturowych, jakie ich dzielą, postanawia osiąść w afrykańskiej wiosce, pośród plemienia, które białą kobietę z Europy traktuje z rezerwą, a nawet wrogością.
Po śmierci rodziców, nierozłączne dotąd dziewczynki - Anna oraz Lotte Bamberg zostają brutalnie rozdzielone przez krewnych. Anna zostaje w Niemczech, gdzie dorasta w surowej atmosferze farmy wuja Heinricha, chorą na gruźlicę Lottę zabierają zamożni kuzyni z Holandii. Lotte dzięki opiece i miłości przybranych rodziców wiedzie życie pozbawione większych trosk. W tym samym czasie Anna pracuje ponad siły; celowo uznana za niedorozwiniętą umysłowo zostaje darmowym parobkiem. Lotte pisze do siostry mnóstwo listów; dopiero po latach dowie się, że nigdy nie zostały wysłane. Setki kilometrów dalej okrutna ciotka informuje wypatrującą listu Annę, że jej siostra umarła na gruźlicę. Po latach bliźniaczki odkrywają prawdę o sobie: do upragnionego spotkania dochodzi w przededniu wybuchu II wojny światowej. Mimo napiętej sytuacji politycznej Lotte przyjeżdża z Holandii do Niemiec; na miejscu okazuje się jednak, że kobiety dzieli nie tylko symboliczna granica. Zakochana w młodym naziście Anna dowiaduje się bowiem, że jej siostra ma zamiar poślubić żydowskiego muzyka...

Jane Eyre

7,2
Osierocona w dzieciństwie Jane Eyre wychowuje się w domu surowej i despotycznej ciotki. Gdy zdobywa wykształcenie może się wreszcie usamodzielnić. Z nadzieją przyjmuje propozycję pracy guwernantki w Thornfield, w domu Edwarda Rochester. Stara, ogromna posiadłość kryje w sobie ponurą tajemnicą.
Współczesna adaptacja słynnej powieści Henri Murgera pokazuje wielkość i nędzę życia bohemy w Paryżu.
Bronka, Franka, Amelka i Kwiryna wychowały się, mieszkają w Nowolipkach. Wszędzie bieda, brak perspektyw i trzeba dużego hartu ducha, aby nie dać się dniu powszedniemu. Każda z dziewczyn ma swoje marzenia – bogactwo, kariera artystyczna, miłość, stabilizacja – cele, które zrealizować może być niezwykle trudno.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…