Filmy film psychologiczny, młodzieniec

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film psychologiczny, młodzieniec. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tragiczny obraz doświadczeń młodego mężczyzny w czasach okupacji. Niemcy zabijają mu żonę i dziecko. Nasz bohater unika śmierci, ale zamiast niego ginie inny człowiek. Bohater poznaje kobietę rodzącą dziecko w jego obecności. Wiąże się z nią i stara się jej pomóc, by znaleźć nowy sens życia i spłacić dług wobec zabitych. Podejmuje pracę jako karmiciel wszy...
„Niewinni czarodzieje” to studium psychologiczne dwojga młodych ludzi. On – to młody lekarz sportowy, „po godzinach” jazzman w piwnicy muzycznej. Nie ma wygórowanych ambicji, marzy o domku i samochodzie, do uczuć nie przywiązuje większej wagi. Ona – to dziewczyna spotkana przypadkowo w lokalu muzycznym. Nic bliższego o niej nie wiadomo. Ta para spędza ze sobą noc, prowadząc swoistą grę miłosną na miny i pozy, a jednak jest coraz bardziej sobą zafascynowana.
Lata okupacji niemieckiej. Tragiczna historia młodego konspiratora, który spełniwszy podczas okupacji obowiązek wobec swych najbliższych, popada w konflikt z organizacją, za co musi zapłacić życiem. Grupa konspiratorów napada na bank i zdobywa dużą sumę pieniędzy na cele organizacyjne. W czasie ucieczki jeden z nich zostaje schwytany – szwagier dowodzącego akcją Pawła. Ten wszelkimi sposobami stara się go wydostać. Działa na własną rękę, choć wie, że za takie postępowanie grozi mu śmierć.


Dwudziestoletni Waldek podczas zwiedzania głównej kwatery w Gierłoży pod Kętrzynem wspomina swoją pierwszą miłość, którą przeżył przed pójściem do wojska. Romans nawiązuje z Anką. Wydaje się mu, że jest to ta właściwa, do momentu, gdy zostawia go dla bogatszego Niemca.
Historia rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej. Dwaj przyjaciele – Zyga i Michał – działają w konspiracyjnej organizacji. Pewnego dnia Zyga zostaje aresztowany, skatowany podczas śledztwa zaczyna sypać. Następują kolejne zatrzymania, a wkrótce Zyga zostaje zwolniony, co świadczy, że zdradził. Organizacja wydaje na niego wyrok śmierci. Wykonawcą ma być Michał…
Polska pod okupacją niemiecką. Z transportu kolejowego ucieka młody Żyd, Henryk Fogiel. Szuka schronienia w Zakopanem i znajduje je u miejscowego fotografa. Odtąd, w przebraniu w skórę niedźwiedzia, pozuje do zdjęć turystom…

Jowita

7,1
Ekranizacja powieści Stanisława Dygata „Disneyland”. Marek Arens jest młodym architektem i utalentowanym sportowcem. Popularność i sławę przyniosły mu sukcesy w lekkiej atletyce. Jednak ani nie fascynuje go architektura, ani nie jest zapalonym sportowcem. Wie, że osiągnięcia sportowe zawdzięcza w dużej mierze swojemu trenerowi, który potrafił „zmusić” do osiągnięć. Na balu w ASP Marek poznaje tajemniczą Jowitę, której kostium karnawałowy Turczynki szczelnie osłania twarz. Umawia się z dziewczyną, ale ona na spotkanie nie przychodzi. Poznaje studentkę ASP Agnieszkę, ale ciągle myśli o tajemniczej Jowicie. Marzy o wielkiej, prawdziwej i romantycznej miłości, co nie przeszkadza mu romansować z żoną trenera, koleżanką sprinterką. Rozdrażniony tym, że nie może odnaleźć Jowity, wywołuje w restauracji awanturę, po której trafia do aresztu…
Prowincjonalny cyrk przeżywa kryzys. Grozi mu likwidacja, gdyż występy zespołu składającego się głównie z „weteranów areny” nie są w stanie przyciągnąć publiczności. Sytuację zmienia pojawienie się Roberta, młodego chłopaka, obdarzonego dużymi zdolnościami pantomimicznymi. Jego występy gromadzą komplety publiczności. Robert nie umie jednak ułożyć sobie stosunków z członkami zespołu. Parodiuje ich popisy, uświadamiając cyrkowcom niedoskonałość i odbierając im wiarę w siebie.
Akcja filmu toczy się w 1944 roku, w okolicach Lublina. W odradzającej się Armii Wojska Polskiego, znaleźli się porucznik Kolski (Marek Perepeczko) i partyzant-akowiec podporucznik Olewicz (Daniel Olbrychski). W nowym wojsku służą żołnierze popierający nowe władze i tacy, którzy mają poważne wątpliwości… Ze w względu na sytuację polityczną byli akowcy wolą nie ujawniać swojej przeszłości, atmosferę niepewności pogłębiają coraz częstsze aresztowania i oskarżenia żołnierzy Armii Krajowej. Na polu bitwy jednak, walczą ramię w ramię…

Rysopis

7,2
Debiut fabularny Jerzego Skolimowskiego, a zarazem pierwsza część dyptyku o losach Andrzeja Leszczyca – młodego, wrażliwego człowieka, zagubionego we współczesnym świecie, rozpaczliwie szukającego wyjścia z beznadziejnej i bezcelowej codzienności. Film rozpoczyna się w momencie, gdy Andrzej budzi się wczesnym rankiem, zostawia śpiącą dziewczynę i stawia się przed komisją poborową. Ku zdumieniu jej członków domaga się niezwłocznego powołania do służby zasadniczej, ponieważ doszedł do wniosku, że jedynie wojsko nauczy go, co naprawdę znaczy dorosłe życie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…