Filmy onz, przemoc

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje onz, przemoc. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Groźny przestępca Wulfgar (Rutger Hauer), ścigany przez policjanta Deke'a DaSilvę (Sylvester Stallone) oraz jego partnera Matthew Foksa (Billy Dee Williams), atakuje siedzibę ONZ. Zagraniczni dyplomaci stają się zakładnikami bandyty, który rząda wypuszczenia przetrzymywanych w więzieniach terrorystów. DaSilva próbuje go zlikwidować, lecz Wulfgarowi udaje się uciec. Zamierza zemścić się na policjancie...
Kathryn Bolkovac (Rachel Weisz) jest rozwiedzioną policjantką, która pragnie przeprowadzić się bliżej córki, która mieszka ze swoim ojcem. W celu pozyskania pieniędzy wyjeżdża na misję ONZ do powojennej Bośni. Na miejscu poznaje panujące tam bezprawie. Odkrywa, że ludzie wysłani w celu niesienia pomocy prowadzą przestępczość zorganizowaną, związaną głównie z handlem ludźmi.
Film opowiada historię człowieka, który zostaje wplątany w globalną intrygę rosyjskich oligarchów. Jack Ryan (Chris Pine) jest finansistą, pracującym w Moskwie dla oligarchy - Viktora Stazova (Kenneth Branagh). Odkrywa, że jego szef planuje przeprowadzić finansowy atak terrorystyczny na USA i spowodować gospodarczy krach. Jack postawia zapobiec niebezpieczeństwu z narażeniem życia.


Akcja obejmuje okres od zimy 1957 do końca 1960, cofając się w retrospekcji do wypadków 1954 roku. Dały one początek narodowowyzwoleńczej walce ludu algierskiego. Opis ogranicza się do miasta Algier, a właściwie do jego arabskiej dzielnicy Kazby.
Bohaterem filmu jest pewien duchowny, który w czasie okrutnych walk międzyplemiennych (Tutsi przeciw Hutu) w stolicy Rwandy, Kigali, zaprzyjaźnia się z młodym nauczycielem.
Filmowa adaptacja autobiografii generała Romeo Dallaire pod tym samym tytułem. W 1993 roku, ONZ wysyła Dallaire do Rwandy, by nadzorował lokalne konflikty. Tam charyzmatyczny oficer jest świadkiem "niedociągnięć" pokojowych operacji ONZ: braków funduszy, biurokracji oraz zbiorowiska żołnierzy z różnych krajów, z których każdy ma inne zwyczaje. W międzyczasie układ pokojowy pomiędzy buntownikami (na czele z mniejszością etniczną Tutsi) a rządem wspieranym przez Francję i zdominowanym przez Hutu, wkracza na niepewny grunt. Pokojowe rozmowy są przerwane tajemniczymi masakrami. W kilka miesięcy po przybyciu Dallaire i korpusu pokojowego do Rwandy, nieznani zamachowcy zestrzeliwują prezydencki samolot. Czy należy oskarżyć rebeliantów, czy może ekstremistów Hutu? Do dzisiaj ta zagadka nie została wyjaśniona. Wraz z zamachem na samolot wybucha wojna i tajne, lecz długo już planowane ludobójstwa mniejszości Tutsi mają swój początek wraz z nocą terroru w Kigali.
Jest gorący, letni dzień. Trzech żołnierzy z wrogich sobie obozów zostaje uwięzionych w okopie między liniami frontu, w strefie zwanej ziemią niczyją. Jeden z nich ranny leży na minie; jeśli się poruszy, wszyscy zginą. By przeżyć, muszą zapomnieć o wzajemnej nienawiści i uprzedzeniach. Jednak co chwila emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…