Filmy koza, śnieg

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje koza, śnieg. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Willow

7,3
W lochach zamku złej czarownicy Królowej Bavmordy rodzi się dziecko, które według przepowiedni, ma zgładzić obecnie panującą i przyprowadzić porządek w królestwie. Cudem ocalone niemowlę zostaje odnalezione przez rodzinę karłowatych Nelwynów, rolników z sąsiedniego królestwa. Rada wiejska postanawia odesłać niemowlę do królestwa Bavmordy. Podejmuje się tego Willow,ojciec rodziny która odnalazła dziecko. Zaczyna się wielka przygoda.
Dave Skylark (James Franco) i jego producent Aaron Rapaport (Seth Rogen) prowadzą popularny program telewizyjny "Skylark Tonight". Pewnego dnia dowiadują się, że północno-koreański przywódca jest ich fanem. Postanawiają dowieść, że są prawdziwymi dziennikarzami i przeprowadzić z nim wywiad. Kiedy przygotowują się do podróży do Pjongjangu, rekrutuje ich CIA, chcąc wykorzystać tych nieprawdopodobnych agentów do wyeliminowania Koreańczyka.
Akcja "Gwiezdnego pyłu" rozpoczyna się w wiosce Mur, gdzie życie toczy się od lat w ten sam jednostajny sposób. Mur graniczy z Krainą Czarów, do której wieśniacy dostać mogą się przez otwór w murze podczas odbywającego się raz na 9 lat Jarmarku. Pewnej nocy młody Tristian Thorn obiecuje swej narzeczonej gwiazdkę z nieba.


Adaptacja klasycznej opowieści dla dzieci Maurice'a Sendaka. Max, skłonny do figli i psot mały chłopiec, tworzy swój własny świat - las zamieszkały przez bajkowe, dzikie stwory, które wybierają Maxa na swego władcę.
Ada (Nicole Kidman) wraz z ojcem pastorem przeprowadza się do małego miasteczka. Tu poznaje cieślę Inmana (Jude Law). Para zakochuje się w sobie. Wybucha wojna secesyjna i Inman postanawia się zaciągnąć.. Wkrótce po wyjeździe Inmana, umiera ojciec Ady i dziewczyna zostaje sama. Z pomocą przy pracach na farmie przychodzi jej Ruby (Renée Zellweger). W tym czasie Inman, pod wpływem listów od Ady postanawia zdezerterować...

Satyricon

6,8
Rzym, I wiek n.e.. Dwóch studentów przyjaciół, Encolpio i Ascilto, spierają się o to do kogo należy chłopiec, Gitone. Chłopiec, mając możliwość wyboru z kim idzie, wybiera Ascilta. Tylko nagłe trzęsienie ziemi ratuje Encolpio od popełnienia samobójstwa...
Akcja toczy się w Afganistanie, zimą 1975 roku. Dwunastoletni Amir, syn bogatego biznesmena z Kabulu, ma własne troski. Desperacko pragnie wygrać doroczne zawody latawców, by udowodnić ojcu, że jest wart jego uwagi i pochwały. On i jego przyjaciel marzą o zwycięstwie. Żaden z chłopców nie potrafi jednak przewidzieć, co zdarzy się tego popołudnia.
Miasteczko rozpoczyna nieformalną trylogię o prowincji i prowincjonalności, z której bez skutku próbują się wyrwać niektóre postaci. Głównymi bohaterami filmu są brat i siostra, doświadczający po raz pierwszy kontroli systemu (hymn i czytanki w szkole), gier z otoczeniem (spotkania z głupkiem, osłem i żółwiem) czy odpowiedzialności za własne życie (słuchanie rodzinnej dyskusji). Pierwsza szkolna sekwencja, w której dzieci rozpraszają dziesiątki bodźców, jest prawdziwym mistrzostwem reżyserii dźwięku i obrazu. Drugą połowę filmu zajmuje nieśpieszna rozmowa rodziny przy dogasającym ognisku, pełna życiowych, czasem banalnych, mądrości, miłości i buntu.
W 1915 kilkunastoletnia Heidi wyjeżdża ze szwajcarskiej wioski do szkoły we Włoszech. Wojna przerywa jej edukację już po kilku miesiącach. Z kilku koleżankami, po które nie zdążyli przyjechać rodzice, Heidi trafia do sierocińca, którego dyrektor wykorzystuje powierzone mu dzieci do niewolniczej pracy. Jedyna droga ucieczki wiedzie przez dzikie góry.
Rodzina Barańskich mieszka na przedmieściu. Matka całkowicie poświęca się roli pani domu, co jest źródłem jej nieustającej frustracji. Ojciec utrzymuje rodzinę, ale to nie jego zdanie jest w domu najważniejsze. Model życia Leszczyńskich jest zupełnie inny. Matka jest rozwódką. Ze swojego pierwszego związku ma dorastającą córkę, a z obecnego małżeństwa kilkuletniego syna. Spełnia się zawodowo, podczas gdy jej mąż zmaga się nie tylko z wychowaniem dzieci, ale również z własną niemocą w kwestii ponownego wyboru ścieżki kariery zawodowej. Jest bezrobotny. Choć Barańscy hołdują wartościom konserwatywnym, a Leszczyńscy wydają się być postępowymi intelektualistami, okazuje się, że tak naprawdę więcej ich łączy niż dzieli. Dobre chęci rodziców przynoszą często opłakane, choć zabawne rezultaty.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…