Filmy relacja mężczyzna-kobieta, petersburg

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, petersburg. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dramat miłosny nieślubnej córki Turgieniewa Asii, która uciekła z posiadłości ziemskiej w Petersburgu z ukochanym. Fabuła splata się z rzeczywistymi faktami z życia rosyjskiego pisarza...
Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
Główną rolę w "Braciach Bloom" gra Rachel Weisz - zdobywczyni Oscara za rolę w "Wiernym ogrodniku". Johnson opowiada historię dwóch młodych braci - oszustów, których życie zmienia się na zawsze, gdy spotykają atrakcyjną Penelope (Weisz). Młoda kobieta zagraża ich pozycji. Próba wykiwania kobiety spełza na niczym. Penelope dołącza do nich i staje się ich partnerem w nowym spisku.


Po trzydziestu latach bez spotkania, Marianne odwiedza swojego byłego męża, Johana. Trafia jednak w środek wojny jaką prowadzi jej były ukochany, jego syn Henrik i jego córka Karin. Henrik nienawidzi Johana, ale stara się od niego pożyczyć pieniądze. Karin ma iść do konserwatorium w Helsinkach, ale woli studiować w Hamburgu, wbrew woli ojca. Wszystkie stare rany zostaną otwarte i doprowadzą do smutnego finału.
Film historyczny o wydarzeniach I wojny światowej – kwietnia 1914 roku, z którymi zetknął się w Polsce Lenin (miasteczko Poronin w Karpatach Polskich). Właśnie tam, na terytorium byłych Austro–Węgier, przyszły przywódca zostaje uwięziony jako poddany wrogiego państwa. Autorzy filmu dają widzowi szansę, aby śledził myśli bohatera, porównując jego spojrzenie na przyszłość i teraźniejszość.
Xavier zamierza poświęcić się karierze urzędnika. Po pełnym wrażeń roku na stypendium w Barcelonie zmienia zdanie. Postanawia podążać za marzeniami - zostaje pisarzem. Tak kończy się pierwsza część filmu. Pięć lat po niezwykłych studiach w Barcelonie Xavier ma przed sobą nowe wyzwania. Bank, który udzielił mu kredytu, zaczyna stwarzać problemy. Xavierowi, oprócz pieniędzy, brakuje też szczęścia w miłości. Zawody i dziewczyny nasz bohater zmienia jak rękawiczki... Robi wszystko, by odnaleźć życiowe spełnienie. Bez skutku. Sprawy komplikują się na dobre, kiedy Xavier traci pracę, musi opiekować się dzieckiem byłej dziewczyny oraz swoim dziadkiem. W końcu rewiduje nieco swoje marzenia. Bardziej pragmatyczny, zostaje dziennikarzem. Podróże, nie tylko do miast Europy stają się jego codziennością. Los rzuca Xaviera do Londynu a następnie do Sankt Petersburga. Sprawy przybierają niespodziewany obrót.
Pewnego razu DJ Masza zgubiła swój telefon komórkowy, a młody architekt Maksim go znalazł. Do tego zdarzenia w życiu młodych ludzi wszystko było niby w porządku. Masza przygotowywała się do ślubu ze swoim byłym kolegą z klasy Kostią, a Maksim, który zwyciężył w międzynarodowym konkursie architektów, zamierzał wyjechać do pracy w Niemczech. Lecz teraz oboje niezupełnie są przekonani, że tak trzeba...
Piękna Anna (Vivien Leigh) jest nieszczęśliwą małżonką Aleksieja Karenina (Ralph Richardson), człowieka wyrachowanego i zimnego. Jej monotonne życie odmienia się po wizycie u rodziny w Moskwie, gdzie poznaje przystojnego hrabiego (Kieron Moore). Niespełniona kobieta rzuca się w wir namiętnego romansu nie zaważając na konsekwencje...
Młoda pielęgniarka Alisa przeprowadza się z Moskwy do Petersburga. Wynajmuje pokój w starej kamienicy, gdzie poznaje tamtejszych mieszkańców: Valerego alias „Trup”- młodego narkomana i jego dziewczynę Vel - barmankę pracującą w nocnym klubie. Tak zaczyna się jej podróż po nieprzyjaznym mieście, przestępczym, narkotykowym podziemiu, w rytmie muzyki techno.
Głównymi bohaterami kontynuacji noworocznej komedii są dzieci postaci z pierwszego filmu: Kostia, syn Żenii Łukaszyna i Nadia, córka Nadieżdy. Żenia i Nadia nie pobrali się i powrócili każdy do swojego dawnego życia. Tymczasem minęło trzydzieści lat. Przed Nowym Rokiem Kostia Łukaszyn wraca z konferencji medycznej z Pitera do Moskwy, solidnie wypiwszy...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…