Filmy relacja ojciec-syn, filmowiec

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-syn, filmowiec. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jest sierpień roku 1980. W stoczni Gdańskiej rozpoczyna się strajk. Jednym z jego organizatorów jest Maciek Tomczyk syn Mateusza Birkuta. Władze radiokomitetu wysyłają na Wybrzeże redaktora Winkla, aby zebrał materiały na temat Tomczyka. Mają one posłużyć do spreparowania reportażu oczerniającego przywódców strajku. Winkel wnika w środowisko opozycji. Poznaje prawdę o życiu Tomczyka, spotyka ludzi, nie boją się głośno mówić o zbrodniach władzy ludowej. Zaczyna rozumieć, że w Polsce rzeczywiście można coś zmienić. Ale czy starczy mu odwagi, by przejść na stronę barykady?
Nastoletni Greg zostaje przymuszony do zaprzyjaźnienia się z chorą na raka koleżanką z klasy.
Scenarzysta i reżyser Don Ross (Wojna płci) zrealizował komedię, analizując nieprzewidywalność miłości, w której głęboko pogrzebane tajemnice, stracone możliwości i zmarnowane drugie szanse dowodzą, że ostatnią rzeczą, jakiej możesz się spodziewać są szczęśliwe zakończenia.


Niespełniony reżyser Zachary Wells (Charlie David) jest jurorem w szkolnym konkursie filmowym. Niespodziewanie jeden z filmów zostaje zgłoszony przez studenta, z którym Zachary spędził wcześniej noc. Co więcej, tytuł tego filmu jest taki sam, jak tytuł jego pierwszego filmu. Zachary szybko zdaje sobie sprawę, że student, który zgłosił film, Danny Reyes (Richard Harmon), jest w miejscu swojego życia identycznym jak to, w którym on sam kiedyś był. Danny dokonuje też podobnych wyborów, które w przypadku Wellsa już raz nie okazały się najszczęśliwsze. Zachary postanawia, że nie dopuści do tego, żeby historia się powtórzyła. Musi sprawić, żeby film Danny’ego został zdyskwalifikowany z konkursu i żeby otworzył się na Chrisa (Brent Corrigan), chłopaka, którego tak naprawdę kocha.
Hołd złożony przez Yvesa Roberta całemu narodowi drugorzędnych lub trzeciorzędnych aktorów, statystów, którzy gonią za kasami, sobowtórami, dubbingiem, przyjaciółmi, ukochanymi, byłymi, uznaniem... Nicolas (Marcello Mastroianni) jest aktorem, któremu udaje się dostać tylko małe role w filmach, teatrze i reklamach. Jego życie domowe nie układa się dużo lepiej, gdy opuszcza go kochanka, a on próbuje wrócić do żony, która jest w ciąży z innym mężczyzną.
Satyra na przemysł filmowy hindi. Popularny indyjski aktor Karan Kumar (Om Puri) lata świetności ma już za sobą, ale nadal uważa się za największą gwiazdę Bollywoodu. Brytyjski filmowiec Crystal Chaurasia (Sophie Dahl) przyjeżdża do Mumbaju, aby nakręcić film o życiu gwiazdora. Kiedy kobieta uświadamia sobie, że Karan należy już do przeszłości, próbuje przekonać jego syna Rahula (Diwakar Pundir), aby kontynuował tradycję rodzinną, ale młodzieniec nie zamierza być aktorem. Obecność Crystal budzi ukryte ambicje Karana...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…